MS-Tuning Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF/FAP

Piła

tło

Po czym poznać zapchany filtr DPF? Piła

W MS TUNING oferujemy czyszczenie filtra DPF zarówno w samochodach osobowych, ciężarowych, busach jak i wyposażonych w niego maszynach. Jeśli zauważyli Państwo jakiekolwiek z objawów zapchania filtra części stałych, należy bezzwłocznie udać się do specjalisty. Zapchany filtr cząstek stałych można poznać po:

  • widocznie zmniejszonej mocy silnika,
  • zwiększonemu spalaniu,
  • nienaturalnie zwiększonym dymieniu,
  • nierównomiernej pracy silnika,
  • nadstanie oleju silnikowego,
  • częstych próbach regeneracji DPF w trakcie jazdy.
pasek tła Brudny DPF
tło Czysty DPF
tło

Serwis DPF dostosowany do potrzeb klientów

Serwis DPF różni się w zależności od stanu zanieczyszczeń filtra. Niekiedy wystarczy regeneracja pasywna – samoczynne wypalanie się w trakcie dłuższej jazdy, niestety nie zawsze będzie to efektywne. Czasem konieczna jest jego wymiana lub profesjonalna regeneracja filtra DPF metodą hydrodynamiczną, w której się specjalizujemy.

Wykorzystywana do czyszczenia maszyna wtłacza do filtra cząstek stałych wodę i specjalny roztwór pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu udaje się oczyścić go z zanieczyszczeń i metali szlachetnych. Swoje usługi kierujemy m.in. do mieszkańców Piły oraz wszystkich pochodzących z okolicznych miejscowości.

Obsługujemy również klientów, którzy decydują się na usuwanie filtra DPF. Należy jednak wspomnieć, że poruszanie się pojazdem bez filtra cząstek stałych po polskich drogach jest zakazane i grozi konsekwencjami, w tym wysokimi mandatami. Co więcej, to nieekologiczne, ponieważ do atmosfery trafiają wówczas duże ilości spalin, a wartość samochodu drastycznie spada. O wiele korzystniejszym rozwiązaniem okaże się regeneracja. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu.