MS-Tuning Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF/FAP

Człuchów

tło

Kompleksowy serwis filtra DPF – Człuchów

DPF montowany w napędach spalinowych diesla ma na celu filtrowanie efektów ubocznych pracy silnika. W związku z tym, że zatrzymuje większość szkodliwych zanieczyszczeń, konieczne jest regularne czyszczenie filtra cząstek stałych. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie jak często to robić, jednak zaleca się, aby wykonywać je średnio co 700 km. Mowa oczywiście m.in. o samodzielnym wypalaniu, jednak nie zawsze będzie to wystarczające.

Samodzielny serwis DPF jest nierozsądny, ponieważ można coś uszkodzić. Najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o czyszczenie filtra DPF będzie udanie się do specjalizującego się w takich usługach warsztatu, np. MS TUNING. Swoje usługi kierujemy m.in. do mieszkańców Człuchowa. Zapchany filtr cząstek stałych może przyczynić się do poważnych problemów z silnikiem w tym rozregulowania układu korbowo-tłokowego.

Uruchomienie przez system komputerowy wypalania sadzy zwiększa spalanie paliwa, a rozrzedzony olej silnikowy może stać się przyczyną zatarcia silnika, przez zmniejszone właściwości smarowne. Właśnie dlatego regeneracja filtra DPF jest tak ważna. To nie tylko oszczędność, ale także dbanie o zdrowie swoje i innych oraz środowisko. Jeśli interesuje Państwa naprawa DPF, zapraszamy do kontaktu.

pasek tła Brudny DPF